Czy gry komputerowe mają zły wpływ na człowieka?

1
332
2/5 - (1 vote)

Wiele się słyszy na temat tego, że gry komputerowe, szczególnie te, w których się zabija, mają zły wpływ na ludzie. Jednak, czy rzeczywiście tak jest? Jakby się nad tym dłużej zastanowić, to można znaleźć więcej przeciw niż za takiemu twierdzeniu.
Mówi się, że ludzie popełniają przestępstwa pod wpływem gier. Ale czy nie popełniano ich wcześniej? Czy inspiracją nie są również brutalne filmy albo działania niektórych mediów, czy polityków?
Czy śmierć, wojna nie jest częścią działań ludzkości, także współcześnie? Gdzie jest oburzenie w tych przypadkach osób, którym tak bardzo gry komputerowe przeszkadzają? Nie mówią one o tym, że gry rozwijają myślenie, podejmowanie decyzji oraz integrują młodych ludzi skupionych na wspólnej zabawie. Osoby te widzą w grach tylko zło, będąc święcie przekonanym o swoich racjach. Nie da się z nimi spokojnie rozmawiać i przekonać. Wszelkie takie próby będą prowadzić do ostrych spięć. Nie warto więc rozmawiać z nimi, tylko robić swoje i czerpać radość z komputerowej rozrywki.

1 KOMENTARZ

  1. Artykuł porusza istotny temat dotyczący wpływu gier komputerowych na człowieka, co z pewnością jest bardzo aktualną kwestią w dobie rozwoju technologii. Bardzo podoba mi się sposób przedstawienia argumentów zarówno za, jak i przeciw, co pozwala na dokonanie własnej refleksji na ten temat. Jednakże brakuje mi głębszego zagłębienia się w badania naukowe oraz konkretnych przykładów przypadków, gdzie wpływ gier był rzeczywiście destrukcyjny dla jednostki. Moim zdaniem, dodanie tych elementów mogłoby ułatwić czytelnikom zbudowanie bardziej kompleksowego zdania na temat tego zagadnienia. Jeszcze raz gratuluję autorowi za podjęcie tego trudnego tematu i zachęcam do dalszych pogłębień w przyszłych artykułach!

Dodawanie komentarzy jest dostępne po zalogowaniu.